در بخش اول این مقاله، در مورد حامیان سرشناس فیلم های مختلف حامی جو صحبت کرده ایم. در بین این افراد، هنرمندانی از قشرهای مختلف دیده می شوند. رامبد جوان و نگار جواهریان به عنوان دو بازیگر سرشناس، مجید برزگر و مهرداد اسکویی مستند ساز، کاوه سجادی، روشنک صدر و امیررضا کوهستانی از جمله کارگردانان و نویسندگان تئاتر و سپینود ناجیان جزو ادبیاتی های حامی در پروژه های بوده اند.

در این بخش، به حامیان سرشناس دو فیلم «جابجایی یا نابجایی» ساخته پریسا گرگین و «در برابر امواج» ساخته مینا کشاورز خواهیم پرداخت.

 

پریسا گرگین و حامیان سرشناس!

پروژه ای که توانسته اعتماد تعداد بیشتری از افراد سرشناس را برای حمایت از پروژه اش جذب کند، فیلم «جابجایی یا نابجایی» ساخته پریسا گرگین است. حامیان سرشناس این پروژه، رامبد جوان و نگار جواهریان، آناهیتا افشار، مجید بزرگر، کاوه سجادی و روشنک صدر (هر دو نویسنده و کارگردان)، وحید مقدسی (صدابردار فیلم های بیداری رویاها، دهلیز، مرگ ماهی و…)، آزاد جعفریان (نویسنده طرح فیلم نامه درباره الی)، مرتضی فرشباف و امیررضا کوهستانی (نویسنده و کارگردان تئاتر)، هایده صفی یاری (تدوینگر آژانس شیشه‌ای، روبان قرمز، عروس آتش و…) و سپیده عبدالوهاب از این پروژه حمایت کردند.

در ضمن، دو نفر از کسانی که در حامی جو پروژه تعریف کرده بودند نیز جزو حامیان هستند. سیامک میلانی و حامد حکیمیان، صاحبان پروژه فیلم کوتاه زندگی بیماران سرطانی از ساخت این پروژه حمایت مالی داشته اند. آخرین فعالیت هنری پریسا گرگین، حضور در فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی به عنوان منشی صحنه بوده است.

 

مینا کشاورز و پیدا کردن همکاران حرفه ای

پروژه فیلم مستند «آیا او در این مبارزه پیروز می شود» یک فیلم مستند داستانی از زندگی زنان ساحل میناب است. مینا کشاورز، اعتماد ورونیک لاگوارد سگوت، تدوینگر نامزد اسکار را برای همکاری جلب کند. همچنین یک شرکت پخش فرانسوی به نام CAT&DOCS موافقت کرد که پخش این فیلم را به عهده بگیرد. این فیلم برای مراحل پایانی تولید به اسپانیا، فرانسه و بعد از آن هلند رفته است و در مهرماه امسال، در بازار فیلم مستند Mermaid  حضور خواهد داشت.

رخشان بنی اعتماد، پیروز کلانتری و سپینود ناجیان از حامیان معروف فیلم «آیا او در این مبارزه پیروز می شود» هستند که به «در برابر امواج» تغییر نام داد.

 

پایان بخش دوم. ادامه دارد….

 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید