در این مدت، حدود ۳۰ پروژه روی حامی جو قرار گرفته اند که نزدیک به ۱۳۰۰ نفر از این پروژه ها حمایت کرده اند. اولین کسانی که از یک پروژه حمایت می کنند، افراد خانواده و دوستان نزدیک هستند. اما اگر با حمایت این عزیزان، یک پروژه موفق می شد، احتمالاً نیازی به حمایت دیگران نبوده است.

حامی جو در جریان موفقیت یا شکست تمام پروژه ها بوده است. هر ده پروژه ای که در سایت کراودفاندینگ حامی جو توانسته اند از مرز ۲۵% جذب سرمایه بگذرند، از حمایت افراد بزرگی خارج از دایره افراد خانواده و دوستان نزدیک استفاده کرده‌اند. افرادی که بعضی از آنها، وزنه بزرگی در هنر و جامعه هستند.

 

هنرمندانی که در پروژه های حامی جو مشارکت کرده‌اند

در بین لیست حامیان مالی پروژه های حامی جو، اسامی بزرگی مانند رامبد جوان، نگار جواهریان، رخشان بنی‌اعتماد، مجید برزگر، هایده صفی یاری، سپینود ناجیان، پیروز کلانتری، هادی محقق، سیاوش جمالی، هنرمندان دیگر و حتی صاحبان پروژه دیده می شوند. این افراد به دعوت صاحبان پروژه ها با حامی جو آشنا شده اند و از آن ها حمایت کرده اند. حضور این حامیان سرشناس، باعث اعتماد بهتر به پروژه و موفقیت آن شده است. 

 

در جستجوی فریده و سیل حامیان

در جستجوی فریده توانست با کراودفاندینگ واقعی و مشارکت مالی ۹۸ نفر، پروژه خود را به موفقیت برساند. و از این بابت در صدر لیست حامی جو قرار دارد. پروژه ای که حامی سرشناس کمتری دارد، اما با این حال توانسته است صد در صد سرمایه مورد نیاز خود را جذب کند. 

۹۸ حامی از یک پروژه بین المللی که فقط ده میلیون تومان نیاز داشت، حمایت کرده اند. در جستجوی فریده به غیر از این که ویدیو و پاداش های خلاقانه ای داشت، محتوای خوبی را برای خود در نظر گرفته بود و یکی از دلایل موفقیت این فیلم نیز همین است. باران کوثری، رخشان بنی اعتماد و مهرداد اسکویی، از حامیان سرشناس این پروژه اند.

این فیلم در بین ده مستند برتر ارسالی به جشنواره سینما حقیقت قرار گرفت. جایی که فیلم مستند «پابرهنه در پاییز» اثر مهرداد اسکویی نیز در بین آنها حضور داشته است. تصحیح رنگ آن توسط طراح رنگ بیلی ویچگل (Billy Wychgel) انجام شده است که طراح رنگ فیلم های معروفی مانند «ارباب حلقه ها» و «کینگ کونگ» است.

کمپین «از ایرانی یک جدایی» و تلاش شبانه روزی کورش عطایی و آزاده موسوی باعث موفقیت یک پروژه بین‌المللی و مستقل شده است. اخبار این پروژه را می‌توانید از لینک زیر دنبال کنید:

اخبار در جستجوی فریده

 

پایان بخش اول. ادامه دارد…

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید