کراودفاندینگ یا جذب سرمایه جمعی حدود شش سال است که به وجود آمده است و به نظر می‌رسید که بعد از کیک استارتر  و ایندی گوگو ، سایت‌های کمی باشند که بتوانند در این روش موفق شوند. طبق آماری که در مورد سایت‌های کراودفاندینگ وجود دارد، بیش از ۱۹۲ وب‌سایت با رویکرد سرمایه گذاری جمعی فقط در آمریکا در حال فعالیت هستند. به این تعداد، سایت‌های اروپایی و آسیایی را هم اضافه کنید. حامی جو هم از سال ۱۳۹۴ در ایران فعالیت می‌کند.

 

ویژگی‌هایی که در ساخت ویدیوی کراودفاندینگ باید رعایت کنیم

یکی از کلیدی ترین موارد موفقیت یک پروژه کراوفاندینگ، ساختن یک ویدیوی مناسب است که مخاطبان سایت را برای مشارکت کردن قانع کند. به نقل از کیک استارتر ویدیوی خوب شانس موفقیت یک پروژه را تا ۵۰ درصد بالاتر می‌برد. لازم نیست که برای ساختن ویدیویتان هزینه زیادی بکنید یا تبدیل به یک اصغر فرهادی دیگر شوید. البته نباید ویدیویتان در حد ویدیوهایی مانند سلفی‌های دسته جمعی، غذاهای روزانه و پست‌های فیسبوک و اینستاگرام معمولی باشد. یک گوشی هوشمند خوب و رعایت چند نکته ساده برای ساختن ویدیوی کراودفاندینگ کافی است. این شش نکته مهم را در ساختن ویدیویتان رعایت کنید و کمپین خود را با موفقیت به اتمام برسانید

 

  1. کیفیت صدا و تصویر، هر دو مهم هستند!

تصویری که از گوشی‌های هوشمند با کیفیت به دست می‌آید، کیفیت مناسبی دارد. اما بهتر است برای کیفیت بهتر صدا هم فکری بکنید. اگر از سه پایه برای تصویر گرفتن استفاده کنید، صدا و تصویر ثابت و شفافی به دست خواهید آورد.

برای این ویدیو، نور مناسبی داشته باشد، در یک اتاق با نور مناسب یا فضای بیرون، فیلمبرداری کنید. البته فیلمبرداری در فضای بیرون، ممکن است صدای خوبی به شما ندهد. قبل از این که تصویربرداری را شروع کنید، یک سکانس تمرینی بگیرید و ایرادهای خودتان را برطرف کنید. فیلم را روی کامپیوتر شخصی خودتان ببینید تا مطمئن شوید نور و صدای مناسبی دارد.

 

  1. ابزار ضبط صدا را تهیه کنید

گجت‌ها و ابزارهایی ساخته شده‌اند که به گوشی هوشمند متصل می‌شوند و صدای مناسب را از محیط دریافت می‌کنند. بلندتر و واضح تر صحبت کنید و در فاصله مناسبی از گوشی خود بایستید تا صدا به طور واضح ضبط بشود.  به صدای خود گوش بدهید و اگر صدای باد، یا سر و صدای مزاحمی توی ویدیو بود، آن را حذف کنید. به نوع ادا کردن حروف نیز دقت کنید. گاهی وقت‌ها ممکن است «پ» و «سین» را درست ادا نکنید و صدایی که از ویدیو شنیده می‌شود، بیننده را شوکه می‌کند.

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید