کراودفاندینگ پاداش محور یکی از انواع جذب سرمایه جمعی است که در سایت حامی جو و سایت های کراودفاندینگ معتبر مانند کیک استارتر و ایندی گوگو انجام می شود. در این روش در ازای حمایت مالی حامیان، به آنها هدایا و پاداش هایی داده می شود.

برای محصولات تکنولوژی و تولیدی، انتخاب پاداش کار ساده تری نسبت به کارهای هنری و فرهنگی است. مثلاً برای کسی که می خواهد نوع خاصی از محصولات تکنولوژی یا فناوری را ارائه کند، می تواند با پیش فروش محصول خود با قیمت پایین تر، می تواند نظر حامیان را جلب کند. اما در مورد محصولات هنری، امید آنها به عاشقان هنر و طرفداران آنها است.

 

انتخاب پاداش برای محصولات هنری

مهم‌ترین دغدغه ای که صاحبان پروژه در حامی جو و سایت های کراودفاندینگ دیگر دارند، انتخاب پاداش برای یک فیلم کوتاه، اثر موسیقی و دیگر آثار است. همیشه به این نکته فکر کنید که به چه منابع معنوی دسترسی دارید؟

به عنوان مثال، انتخاب پاداش برای ساخت فیلم کوتاه یکی از معضلات اصلی به حساب می آید. در این گونه موارد، حواشی ساخت فیلم کوتاه می تواند برای حامیان جذاب باشد. خیلی از عاشقان ساخت فیلم کوتاه علاقه مندند که برای چند ساعت هم که شده در پشت صحنه ساخت یک فیلم کوتاه باشند تا با مراحل و سختی‌های آن آشنا شوند. یا مراحل تمرین گروه موسیقی و قرار گرفتن در کنار نوازندگان و گفتگو با آنها هم گزینه مناسبی است. البته همه این ها بستگی به عوامل گروهتان دارد که این حضور چه قدر برای آنها جذاب خواهد بود.

 

انتخاب پاداش‌های متفرقه

خیلی وقت ها لازم است از تخصص خود به شیوه ای دیگر استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید از پاداشی مانند موسیقی در طبیعت، کنسرت اختصاصی با حضور نوازندگان معروف، اکران فیلم در حضور یک گروه از عوامل فیلمسازی خاص، برگزاری کارگاه در مورد فیلم‌سازی، موسیقی و… استفاده کنید. این پاداش ها هم می تواند برای افراد بیشتری جذاب باشند.

یک دسته پاداش متفرقه دیگر نیز وجود دارد، مانند ساز یا کتاب یا دوربینی خاص که در دسترس دارید. ممکن است این پاداش‌ها خیلی ربطی به محصول نهایی نداشته باشد، اما داشتن این گونه وسایل هم می تواند برای حامیان خاصی جذاب باشد. حامیانی که عاشق داشتن یک یادگاری از هنرمندان هستند. برای دیدن پاداش های دیگر می توانید از لیست پروژه های حامی جو نیز استفاده کنید.

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید