همیشه هنگامی که طرحی را ارائه می کنید، این نگرانی وجود دارد که ایده‌ی شما توسط دیگران انجام شود یا به اصطلاح از شما بدزدند. در این مقاله به شما می گوییم که نیازی نیست نگران باشید. چون در حقیقت، این اتفاق غیر ممکن است.

هیچکس نمی‌تواند شوق و گرایش شما به ایده را بدزدد

هنگامی که پروژه‌ی خود را ارائه می‌دهید، این شما هستید که با آن دیده می‌شوید؛ شما کسی هستید که می‌توانید این طرح را به مراحل بعدی برسانید. مسئله اصلی دانش نیست، بلکه اشتیاق است. خلاقیت و ذوقی که شما را در مسیر این ایده قرار داده، قطعا شما را به بهتر شدن و غلبه بر مشکلات و چالش های سر راهتان تشویق می‌کند. یادتان باشد که دزدیده شدن طرح شما، دلیل نمی شود که اجرا هم بشود. هیچکس نمی‌تواند تمام فکرهای شما درباره‌ی طرحتان را بفهمد و تنها بخش کوچکی از آن را می‌بیند.

هیچکس نمی‌تواند علاقه‌ی شما به ایده تان را بدزدد

عشق و علاقه چیزی است که شما را به موفقیت در هر کاری می‌رساند. در موارد خیلی کمی، ممکن است دیگران ایده‌ی شما را بدزدند و موفق شوند، اما در رقابت با شما شکست می‌خورند چرا که شما عاشق ایده‌تان هستید؛ شما سرپرست آن هستید و آن فرزند شماست. هیچکس توانایی دوست داشتن و نگهداری از یک بچه را به خوبی مادرش ندارد و این قضیه در مورد ایده ها هم صادق است!

سرمایه‌گذاران تمایل بیشتری به سرمایه‌گذاری روی شما هستند، نه تیمشان

افراد زیادی می‌ترسند طرحشان را به سرمایه‌گذاران ارائه دهند چرا که فکر می‌کنند سرمایه‌گذار طرح آنها را می‌دزدد و تیمی را برای اجرای آن به خدمت می‌گیرد. اما مسئله چیز دیگری است. سرمایه‌گذاران به دنبال بازگشت سرمایه از طرح کسب و کار شما هستند، از طرفی هیچکس نمی‌تواند به خوبی شما این ایده را عملی کند. در نتیجه اگر یک سرمایه‌گذار بخواهد به پول برسد، مسلما روی شما سرمایه‌گذاری می‌کند!

همه مردم انجام نمی‌دهند

دسته دیگری از مردم به ندای درونشان گوش نمی‌دهند و به طرح شما فکر می‌کنند. اما مشکلی نیست، کافی است یادتان باشد که هر کسی، هر کاری را انجام نمی‌دهد. قبل از شما حداقل ده نفر دیگر به این ایده فکر کرده‌اند اما هیچکدام آن را انجام نداده‌اند، و به همین دلیل شما آن ها را نمی‌شناسید! برای عملی ساختن یک ایده شما به علاقه، زمان، مهارت و دانش در مورد نحوه‌ی انجام آن احتیاج دارید و این چیزی نیست که هرکسی بتواند از آن تقلید کند.

شما بسیار جلوتر از کسانی هستید که الان به فکر دزدیدن ایده‌ تان افتاده اند

این حقیقت که شما از قبل به فکر فرآیند اجرا، نمونه‌ی اولیه، تیم مورد نیاز و موارد دیگر بوده اید و حالا آماده‌ی دریافت سرمایه هستید، شما را از دیگران پیش می‌اندازد.

اجرای شما برنده است

رقیبان همیشه و همه جا هستند، آنچه موجب می‌شود تنها یک پروژه به موفقیت برسد نحوه‌ی اجرای آن است. هیچکس نمی‌تواند روش اجرای شما را تقلید کند چرا که شما همه‌ی جزئیات را بیان نمی‌کنید و طرز تفکر شما مختص شماست. مسئله‌ی اجرای یک طرح در حقیقت مسئله‌ی تصمیم‌گیری، زمان‌بندی، تیم تشکیل شده‌ی شما و موارد دیگر است و قطعا هیچکس نمی‌تواند همه آن ها را عینا مثل شما داشته باشد.

اگر کسی ایده شما را بدزدد، به شما در شناساندن آن کمک می‌کند

تصور کنید شخصی از طرح شما تقلید کرده، سرمایه ای یافته و ایده را عملی کرده است. حالا شما چه می‌کنید؟ با خیالی آسوده گوشه ای می‌نشینید و رقیبان شما محصول خودشان و همچنین شما را به جامعه معرفی می‌کنند!

 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید