در بخش اول مخاطبان پروژه ها، در مورد پیدا کردن بخشی از مخاطبان هدف در بین نزدیکان و مخاطبان رسانه های مرتبط صحبت کردیم. در این مقاله از حامی جو, می خواهیم راه های بیشتری را بررسی کنیم. این را نظر داشته باشید، برای تمام کسانی که ایده ای نو دارند، پیدا کردن مخاطب کار سختی است. بنابراین نمی توان انتظار داشت کسی که ایده‌ای نو دارد، به راحتی  بتواند مخاطبان هدف خود را پیدا کند. حتی اگر کسانی باشند که از ایده شما استقبال کنند، تا زمانی که توجّهشان را جلب نکنید و به آنها اطلاع ندهید، مخاطب شما نخواهند شد.

  1. از شبکه های اجتماعی درست استفاده کنید

این که فقط یک عکس یا ویدیو از پروژه و ایده‌مان روی صفحه شخصی مان بگذاریم، کافی نیست. کاربران شبکه های اجتماعی، با یک عکس یا ویدیو، ترغیب نمی شوند که از شما حمایت کنند. حتی اگر خودتان  بخواهید از یک ایده حمایت کنید، به میزان فعّالیّت و علاقه آن شخص توجه می کنید.

الف) یک صفحه بسازید

در مرحله اول، یک صفحه برای پروژه تان بسازید. لازم نیست این صفحه از همان ابتدا، در مورد جذب سرمایه صحبت کند. فقط کافی است که توجه دیگران را به سمت خود جلب کنید. شبکه های اجتماعی، جایی هستند که بیشتر افراد به صورت روزانه به آن سر می زنند و اگر یکی از عکس ها و ویدیوهایتان برایشان جذاب باشد، صفحه شما را هم خواهند دید.

ب) از هشتگ ها استفاده کنید

هشتگ های مرتبط با فعالیتتان را پیدا کنید. این هشتگ ها به افراد علاقه مند کمک می کند تا زودتر شما را پیدا کنند. اگر چه خودشان از این هشتگ ها استفاده نمی کنند، اما هر روز به آن سر می زنند. پس از این طریق هم می توانید بخشی از مخاطبانتان را پیدا کنید. اگر کمی هوشمند باشید، می توانید کمپین شبکه اجتماعی ایجاد کنید.

ج) به دیگران پیام بدهید

بعد از این که حدود ده یا پانزده پست روی شبکه های اجتماعی تان منتشر کردید، به دیگران پیام بدهید،پروژه تان را معرفی کنید و در مورد آن به مخاطبانتان توضیح دهید. از آنها بخواهید که نظرشان را در مورد ایده و پروژه تان بگویند تا اگر نظرشان مثبت بود، بتوانید از طریق پاداش‌هایی که برای پروژه تان در نظر گرفته اید، آنها را ترغیب به حمایت کنید.

پایان بخش دوم. ادامه دارد…

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید