روش های زیادی برای جذب سرمایه و اجرا کردن یک ایده وجود دارد. اگر می توانید به سرعت از بانک وام بگیرید یا یک سرمایه‌گذار بزرگ دارید، خواندن این مطلب به شما توصیه نمی‌شود. اما اگر دنبال راهکاری هستید که با جذب سرمایه های خرد، سرمایه مورد نیازتان را جذب کنید، پس مخاطب کراودفاندینگ و جذب سرمایه جمعی هستید.

در این روش، شما می توانید با تولید محتوای مناسب و ساخت یک ویدئو، پروژه تان را معرفی کنید و از طریق افراد مختلف، سرمایه مورد نیازتان را به دست بیاورید. سایت حامی جو، یک پلتفرم کراودفاندینگ در ایران است که پروژه های خلاقانه روی آن اقدام به جذب سرمایه می کنند. اما شرط اول آن، تعریف پروژه و قرار دادن محتوای مناسب است.

 

محتوای یک پروژه کراودفاندینگ

حتی اگر بخواهید از روش های قدیمی مانند وام گرفتن و جذب اسپانسر اقدام کنید، نیاز دارید که یک نمونه یا طرح اولیه آماده کنید. بنابراین لازم است که با قواعد ارائه طرح و تولید محتوای پروژه آشنایی پیدا کنید.

محتوای یک پروژه کراودفاندینگ  شامل یک ویدئوی معرفی، چند عکس از خودتان، رزومه کاریتان، پروژه ای که قصد دارید انجام بدهید و یک محتوای متنی برای توضیح پروژه. عالی بودن تمام این موارد، اهمیت زیادی دارد و از کنار هیچ کدامشان نمی‌توان به سادگی گذشت.

 

ویدیوی کراودفاندینگ

باور کردن این موضوع که ۸۸ درصد مخاطبان اینترنتی از محتوای ویدئوی استفاده می کنند، کمی سخت است. اما ویدئو تاثیر بسیار زیادی بر مخاطبان می گذارد. به خصوص اگر قرار است برای مشارکت یا خرید اقدام کنند، نیاز به اعتماد بیشتر دارند. ویدئو و صحبت کردن در آن، حس اعتماد را به مخاطب القا می کند و حامی متوجه می‌شود که از یک شخص حقیقی و واقعی حمایت می کند.

ویدئوی خود را در مکان مرتبط با پروژه تان، به همراهی عوامل و دوستان مورد اعتماد بگیرید. حضور افراد بیشتر در ویدئو، اعتماد بیشتری جلب می کند. بهترین کار در مورد ویدئو، دادن تصاویری جزیی از خود پروژه، نمونه کار و فعالیت های انجام شده تا الان است. این که چرا می خواهید این کار را انجام دهید و چه سودی برای مشارکت کنندگان دارد، تاثیری بی نظیر خواهد داشت.

 

پایان بخش اول. ادامه دارد…

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید