دلایل زیادی وجود دارد که دوستان و نزدیکان از پروژه و ایده ما حمایت کنند. اما به همان اندازه، عواملی وجود دارند که باعث عدم موفقیت یک پروژه می‌شوند. این عوامل را در بخش‌های مختلف می‌توان پیدا کرد که بخش عمده ای در همان معرفی ایده یا محصول اتفاق می‌افتد. بنابراین لازم است که در مورد استراتژی و شرایط مناسب معرفی یک پروژه به دیگران، قوی تر عمل کنیم. این مقاله، بخش اول از سری مقالات معرفی پروژه کراودفاندینگ و جذب سرمایه جمعی بهتر روی حامی جو است. 

 

مورد جاشوا بل و ویولن زدن در مترو

این مورد، یکی از مشهورترین مثال‌های ممکن برای قدرت بازاریابی است. جاشوا بل، برنده جایزه گرمی و یکی از بهترین ویولونیست‌های جهان، برای ۴۵ دقیقه در ایستگاه متروی واشنگتن پست، که یکی از شلوغ ترین ایستگاه‌های جهان است، قطعاتی را می‌نوازد که دو شب قبل برای نواختن آنها روی صحنه، بلیط صد دلاری فروخته بود. اما در تمام ۴۵ دقیقه ای که در ایستگاه واشنگتن پست ایستاده بود، هیچ کس او را نشناخت و فقط چند کودک برای شنیدن موسیقی اش ایستادند. در این مدت، ۳۲ دلار و ۱۶ سنت جمع کرد، آن هم در حالی که هیچ کس حتی به او نگاه نکرد.

ماجرای جاشوا بل نشان می‌دهد که اگر برای کار خود معرفی درستی نداشته باشید، یا در جای درستی ارائه ندهید، احتمال این که کسی حتی شما را بشناسد زیاد است. معرفی یک ایده و پروژه، شرایط خاص خودش را دارد که اگر رعایت نشوند، بلای جاشوا بل به سرمان خواهد آمد.

 

دلایل عدم موفقیت یک پروژه با ارزش کراودفاندینگ !

افراد زیادی هستند که حاضرند به یک پروژه خلاقانه کمک کنند. اما به دلایلی که معمولاً خیلی سطحی به شخص معرفی کننده می‌گویند، از مشارکت صرف نظر می‌کنند. دلایلی مانند این که طوری نبود که توضیح داده بودی، هنوز که کسی مشارکت نکرده، پروژه‌های بهتری هست که بخواهم در آن مشارکت کنم، خیلی عمر نمی‌کند و…

همه این‌ها در حالی است که بعضی از معرفی کننده‌ها، رزومه و سابقه خوبی هم دارند، اما در معرفی پروژه و ایده جدید خود دچار مشکل می‌شوند. در مقاله‌های بعدی در مورد این که چه طور پروژه مان را معرفی کنیم، بیشتر صحبت می‌کنیم.

 

این سری مقالات را از طریق لینک زیر می توانید دنبال کنید: 

معرفی پروژه کراودفاندینگ 

 

 به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید