در قسمت قبلی که در مورد مزایای مشارکت گفتیم، به شفافیت کامل از تاثیر و پاداش پروژه و همین طور تاثیر بزرگی که مشارکت کوچک ما دارد صحبت کردیم. البته این دو مزیت را بیشتر می توان به مزیت روش پاداش محور به روش‌ کمک‌های خیریه در نظر گرفت. در این مقاله در حامی جو قصد داریم در مورد مزایای دیگری صحبت کنیم که حامیان در آن از نفع مالی و معنوی بیشتری برخوردار می شوند.

 

سه: در مورد یک محصول نظر بدهید

یکی از مزایایی که کراودفاندینگ دارد، این است که یک محصول قبل از این که وارد بازار شود، توسط مردم نظرخواهی می شود. این نظرخواهی می تواند به شکل بازاریابی قبل از محصول هم باشد. به طوری که مردم در مورد این که دلشان می خواهد چنین محصولی را داشته باشند یا نه، نظر می دهند. اگر یک محصول، فیلم، موسیقی یا هر ایده هنری دیگری آن قدر جذاب و خلاقانه باشد که بتواند برای ساخت و تولید حمایت مالی دریافت کند، یعنی می تواند به سرعت در دل مردم جا باز کند. داشتن یک کمپین شبکه اجتماعی برای کراودفاندینگ می تواند کمک زیادی به موفقیت و جذب مخاطبان محصولات داشته باشد. 

اگر نگاهی به بازاریابی قبل از تولید محصولات جدید شرکت های بزرگ بیاندازیم، متوجه می شویم که درصدی از آنها با شکست های بزرگ تجاری مواجه شده‌اند، زیرا نتوانسته اند مسیر درست را قبل از تولید انبوه طی کنند. 

 

چهار: اولین نفر باشید که…

همیشه این مشکل برای کسانی که خبر ساخت یک محصول جدید را می شنوند وجود دارد که بالاخره کی می توانند آن را داشته باشند؟ در بیشتر مواقع هم تولید انبوه یک محصول با فروش محدود شروع می شود. حالا اگر راهی باشد که از فروش محدود یک محصول یا گجت خلاقانه استفاده کنیم، یا یک فیلم یا آلبوم را زودتر از بقیه داشته باشیم، برایمان خیلی جذاب‌تر هم خواهد بود. مخصوصاً اگر پاداش جذابی مانند بلیط ویژه در کنار هنرمندان، حضور در پشت صحنه اجرا و تمرین ها و… هم باشد، برایمان جذاب تر خواهد شد.

 

پایان بخش دوم. ادامه دارد….

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید