در هر ایده و کسب و کاری، پیدا کردن اولین مخاطب یا هر مشتری برای آن کار ساده ای نیست. خیلی از انسان های خلاق نیاز دارند که در مورد معرفی ایده‌شان، از راهنمایی دیگران استفاده کنند. آنها متخصص رشته خودشان هستند و چیزی از بازاریابی یا جذب مشتری نمی دانند. بنابراین دور از ذهن نیست که نتوانند ایده شان را به شیوه مناسبی ارائه بدهند.

حامی جو سایت تخصصی کراودفاندینگ که پروژه های خلاقانه زیادی روی آن تعریف شده است، با این مشکلات آشنا است. کراودفاندینگ یا جذب سرمایه جمعی، روشی است که جایگزین جذب سرمایه کلان شده است و در آن افراد مختلف با مشارکت‌ های کوچک، سرمایه مورد نیازشان را جذب می کنند. 

 

  1. از نزدیکان خود شروع کنید

همه ما در کسب و کار و رشته ای که فعالیت می کنیم، افرادی را می شناسیم. لازم نیست این افراد، مدیر عامل یک شرکت بزرگ یا کارمند ارشد آن باشند. فقط کافی است بتوانیم در مورد این موضوع با آنها صحبت کنیم. هم‌دانشگاهی‌های سابق، همکاران گذشته، رئیس شرکتی که قبلاً در آن کار می کردید، کسانی که در نمایشگاه ها و همایش های مختلف با آنها آشنا شده اید و… در این دایره قرار می گیرند. اگر قرار است سرمایه های کوچک از تعداد افراد مختلف به دست بیاورید، اولین راه همین افرادی هستند که تا حدودی به شما اعتماد دارند.

  1. رسانه های مرتبط با مخاطبان

در هر رشته و حرفه ای که باشید، مسلماً یک سری رسانه در مورد آن پیدا می شود. مخصوصاً اگر در حوزه هنر کار کنید، رسانه‌های زیادی را می توانید پیدا کنید که حاضر به همکاری با شما شوند. حتی حمایت معنوی آنها، می تواند به شما در پیدا کردن سرمایه گذاران خرد کمک کند. در کراودفاندینگ نیاز نیست که سرمایه گذار کلانی پیدا کنید تا همه هزینه پروژه شما را پرداخت کند.

 پایان بخش اول. ادامه دارد..

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید