حامی جو در شبکه های اجتماعی

قوانین و شرایط استفاده

قوانین و شرایط استفاده

لطفا قبل از انجام هر گونه فعالیت (ثبت پروژه یا حمایت  از پروژه‌های سایت)، شرایط استفاده و قوانین را با دقت و  به طور کامل بخوانید. هرگونه استفاده از خدمات وب سایت حامی جو به معنی موافقت با تمامی این قوانین است.

مقدمه و توضیحات کلی

حامی جو پلتفرمی است با هدف جذب سرمایه جمعی (Crowdfunding) برای افراد و نهادهایی است که به دنبال جذب سرمایه برای پروژه‌های خود هستند. این پروژه‌ها می‌توانند بر مبنای ایده‌های خلاقانه شکل گرفته باشند. صاحبان پروژه می‌توانند پاداش‌هایی در قالب دارایی‌های ملموس و یا خدمات غیرملموس به حامیان مالی ارائه دهند.

هدف حامی‌جو حمایت از ایده‌های خلاقانه است که در حوزه های مختلف از جمله هنر، تکنولوژی، ورزش، استارتاپ‌ها و… شکل گرفته‌اند. مشاوران حامی جو تلاش می کنند که این ایده ها به درستی روی سایت قرار بگیرند و اعتماد حامیان به خود را حفظ کنند.

مراحل کار این سیستم به طور مختصر به شرح زیر است:

 1. صاحب ایده در وب سایت عضو شده و پروژه خود را تعریف می‌کند. پروژه شامل بخش‌های مختلف از جمله یک ویدئوی سه دقیقه‌ای در مورد پروژه، شرح پروژه به صورت متنی، زمان فعال بودن پروژه، خدمات یا کالاهایی که بعد از اتمام پروژه به حامیان مالی داده می‌شوند، سرمایه مورد نیاز پروژه، رزومه صاحب پروژه و سایر اطلاعات تکمیلی است.
 2. کارشناسان متخصص حامی جو طرح‌های ارسالی را بررسی می‌کنند و با توجه به مستندات پروژه، آن‌ها را رد و یا تائید می‌کنند.
 3. بعد از قرار گرفتن پروژه بر روی سایت، کاربران سایت (به خصوص هواداران و همفکران صاحب پروژه) می‌توانند آن را بررسی کنند و با توجه به توضیحات ارائه شده، خدمات، پاداش‌ها و یا محصولاتی که صاحب پروژه در ازای دریافت حمایت ارائه می‌دهد، از یک پروژه حمایت نمایند.
 4. بعد از اتمام زمان پروژهکه معمولاً ۳۰ تا ۹۰ روز می‌باشد، تسویه حساب با صاحب پروژه و یا حامیان، با توجه به بند «قوانین مالی» انجام خواهد گرفت. در این بند، شرایط موفقیت یا عدم موفقیت یک پروژه و میزان پرداختی به پروژه‌ها یا باز پس دادن هزینه حامیان، ذکر شده است.
 5. بعد از اتمام فرآیند جذب سرمایه و عملیاتی شدن موفق پروژه، صاحب پروژه، خدمات و محصولاتی را که متعهد شده است به حامیان مالی ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که تمام تلاش تیم حامی جو بر به حداقل رساندن ریسک حامیان مالی و حصول اطمینان از انجام کامل تعهدات صاحبان پروژه است. اما این موضوع هیچ‌گونه مسئولیتی را متوجه سیستم نکرده و تمام مسئولیت‌ها بر عهده صاحب پروژه خواهد بود.

قوانین و مقررات عضویت و فعالیت در سایت

 1. عضویت در این وب سایت کاملا رایگان است.
 2. حامیان پروژه‌ها باید به سن قانونی رسیده باشند.
 3. اطلاعات تمام صاحبان پروژه بررسی شده و در صورت مشاهده مغایرت در اطلاعات فرد، اکانت به صورت یک طرفه مسدود می‌شود و تمام موجودی ایشان در وب سایت، تا زمانی که قانون در این زمینه تصمیم بگیرد مسدود خواهد شد. لازم به ذکر است که بررسی اطلاعات صاحبان پروژه و انتشار یک پروژه در سایت به معنای تائید ۱۰۰% صاحب پروژه نبوده و تیم حامی جو در این زمینه هیچگونه مسئولیتی را بر عهده نخواهد گرفت.
 4. مسئولیت تمامی تعهدات صاحبان ایده بر عهده شخص آنها بوده و در صورت بروز هر گونه مشکل و یا اختلافی، تیم حامی جو هیچگونه مسئولیتی را بر عهده نخواهد گرفت. صاحبان ایده و حامیان مالی، خود مسئول حل مشکلات یا اختلافات احتمالی هستند.
 5. اعضای سایت می‌توانند بدون هیچگونه محدودیتی، هر تعداد پروژه‌ای که تمایل داشته باشند تعریف کنند.

قوانین مربوط به صاحبان ایده

 1. پروژه‌هایی با موضوعات زیر به هیچ عنوان تأیید نخواهند شد:
  • محصولات یا خدماتی که بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی هستند.
  • محصولات یا خدماتی که به تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نرسیده باشند.
  • هر نوع فعالیت در زمینه‌های بخت آزمایی، قمار و شرط بندی.
  • هر گونه خدمات یا محصولاتی که به سلامت افراد صدمه وارد کند، مانند انواع داروها، قلیان، پیپ، سیگار، مشروبات الکلی، مواد مخدر و روان گردان‌ها.
  • انواع سلاح سرد و گرم.
  • محصولات و خدماتی که به نحوی در راستای تبلیغ و اشاعه نفرت، خشونت، تبعیض، خودکشی، تخریب اموال عمومی و تفرقه باشد.
  • محصولات و خدماتی که به نحوی حقوق کپی رایت را زیر پا می‌گذارند.
 2. بعد از تأیید پروژه، شما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما، پروژه‌ی خود را ویرایش کنید.
  • صاحبان ایده می‌توانند پس از تعریف پروژه خود، می‌توانند موارد زیر را با نظارت تیم حامی جو، ویرایش کنند:
 • توصیف پروژه
 • ویدئو و یا تصاویر
 • سؤالات متداول پروژه
 • اما پس از تعریف پروژه نمی‌توانید تغییری در موارد زیر به وجود آورید
  • موضوع پروژه
  • مبلغ هدف پروژه
  • زمان تعیین شده برای پروژه
  • پاداش‌ها

 

 

 1. وب سایت حامی جو متعهد می‌شود که تمام اطلاعات شخصی صاحب پروژه، از جمله شماره تماس و آدرس ایمیل را به امانت نگاه دارد و تنها در صورت صدور دستور قضایی از مراجع ذی صلاح، مبنی بر دریافت اطلاعات شما، این اطلاعات در اختیار این مراجع قرار خواهد گرفت.
  • تبصره: وب سایت ما به هیچ وجه خود را وارد اختلافات دو طرف یا شخص ثالث نکرده و در صورت بروز هر گونه مشکل مانند شکست کمپین و یا عدم تحقق وعده‌های صاحب کمپین، اطلاعات تماس صاحب کمپین و حامیان مالی به صورت متقابل به هم داده می‌شود تا اختلافات خود را حل و فصل کنند.
 2. سرمایه جذب شده تنها در صورتی در اختیار صاحب پروژه قرار خواهد گرفت که: 
  1. زمان حمایت مالی پروژه به اتمام رسیده باشد 
  2. میزان حمایت جذب شده ۱۰۰% شده و یا از آن مقدار بگذرد.
  3. میزان حمایت جذب شده تا لحظه اتمام زمان پروژه، از %۲۵ گذشته باشد اما به ۱۰۰% نرسیده باشد ولی فرد صاحب ایده اعلام کند که با میزان سرمایه جذب شده نیز قادر به اجرای پروژه خود می‌باشد.

       در صورتی که این شرایط وجود نداشته باشند، سرمایه جذب شده، با کسر ۲٫۵% به حساب حامیان مالی بازگردانده خواهد شد.

 1. وظیفه تبلیغات و به اشتراک گذاشتن پروژه‌ها بر عهده صاحب ایده است و وب سایت در این زمینه هیچ مسئولیتی را نخواهد داشت.
 2. تا زمانی که پروژه فعال است، حامیان برای برقراری ارتباط با صاحبان پروژه می‌توانند از کامنت‌هایی که زیر پروژه‌ها نوشته می‌شوند استفاده نمایند.
 3. اگر چنانچه یک پروژه باعث ایجاد خسارت جانی یا مالی به سایر اعضای سایت و یا افراد ثالث شود، حامی جو هیچ گونه مسئولیتی را قبول نکرده و صاحب یا صاحبان پروژه، خود مسئول جبران خسارت‌های ایجاد شده هستند.
 4. اگر چنانچه سرمایه مورد نظر جمع آوری شده باشد، زمان پروژه به اتمام رسیده باشد و پروژه عملیاتی شده باشد، اما صاحب پروژه نتواند پروژه را به نتیجه‌ای مطلوب برساند، مسئولیت جلب رضایت حامیان مالی بر عهده شخص صاحب پروژه است. وب سایت حامی جو در مورد شکست یک پروژه هیچ گونه مسئولیتی را بر عهده نمی گیرد.
 5. در صورت طولانی تر شدن زمان اجرای پروژه، متقاعد سازی حامیان مالی و سعی در جلب اعتماد آنها به عهده صاحبان پروژه می‌باشد.
 6. وظیفه عملی کردن تعهدهای یک پروژه، ارائه خدمات و یا تحویل کالا تنها بر عهده صاحب پروژه می‌باشد و تیم حامی جو در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی را بر عهده نخواهد گرفت.
 7. صاحبان پروژه‌ای که ایده، عکس، متن، فیلم، لوگو یا هر گونه محتوای صوتی و تصویری دیگری را از طریق وب سایت حامی جو منتشر می‌کنند، خود مسئول حق کپی رایت و حقوق مربوط به حریم خصوصی آن بوده و این وب سایت هیچ گونه مسئولیتی را در این زمینه بر عهده نمی گیرد.
 8. حامیان و هواداران پروژه می‌توانند تبلیغات پروژه شما را با رعایت قوانین جمهوری اسلامی انجام دهند. استفاده از مطالب گذاشته شده در پروژه به منظور تبلیغات و حمایت از پروژه منعی ندارد.

قوانین مربوط به حامیان مالی

 1. حامیان مالی می‌توانند پیش از حمایت، تا حد مورد نیاز درباره پروژه‌ها از صاحبان پروژه سؤال بپرسند. همه کمک‌های مالی اختیاری بوده و بر اساس تشخیص خود حامی مالی انجام می‌شود. 
 2. حمایت از یک پروژه به معنی داشتن سهم و یا بهره مندی از سود حاصل از یک پروژه نبوده و فرد حمایت کننده در پایان پروژه تنها خدمات یا محصولاتی را که صاحب پروژه متعهد شده است دریافت می‌کند.
 3. تشخیص صحت پروژه‌ها و صلاحیت صاحبان ایده و ریسک انتخاب پروژه‌ها بر عهده شخص حامی مالی می‌باشد. لازم به ذکر است که تیم حامی جو تمام تلاش خود را برای تعیین هویت و اطمینان از اجرایی شدن پروژه‌ها انجام می‌دهد تا ریسک را به حداقل برساند اما در این زمینه هیچ مسئولیتی را بر عهده نخواهد گرفت.
 4. وب سایت حامی جو متعهد می‌شود که تمام اطلاعات شخصی حامیان، از جمله شماره تماس و آدرس ایمیل را به امانت نگاه دارد و به جز صاحب پروژه در اختیار شخص دیگری قرار ندهد. تنها در صورت صدور دستور قضایی از مراجع ذی صلاح، مبنی بر دریافت اطلاعات شما، این اطلاعات در اختیار مراجع قرار خواهد گرفت.
  • این اطلاعات توسط حامی جو و به منظور ایجاد راه ارتباطی برای تشکر از حامی و ارسال پاداش انتخابی برای حامی، در اختیار صاحب پروژه قرار خواهد گرفت.
 5. پس از واریز سرمایه جمع آوری شده به حساب صاحب پروژه، حامی جو در صورت عدم موفقیت اجرا و تکمیل پروژه، هیچگونه مسئولیتی در قبال بازگرداندن سرمایه مصرف شده به حامیان مالی نخواهد داشت و از طریق ایجاد ارتباط مستقیم بین صاحبان پروژه با حامیان مالی، این امر را بر عهده صاحب ایده خواهد گذاشت. ممکن است صاحب ایده، جبران خسارت را از طریق بازگشت وجه حامیان مالی انجام دهد اما این قضیه تنها یکی از حالت‌های جلب رضایت حامیان مالی می‌باشد.
 6. هر کاربری که باعث ایجاد خسارت به وب سایت، کارمندان، پیمانکاران و شرکت‌های وابسته و همکار ما شود، مسئول بوده و باید خسارت وارده را تمام و کمال جبران کند.
 7. حامی جو هیچگونه ضمانتی در قبال کیفیت آثار، پاداش‌ها و صحت محتوای پروژه نمی کند. مسئولیت ارسال پاداش‌ها به حامیان مالی و یا مصرف سرمایه جذب شده به روش مشخص شده بر عهده خود صاحب پروژه است، به عبارتی حامیان با پذیرفتن ریسک موجود از خدمات حامی جو استفاده می‌کنند.
 8. تمام فعالیت‌های وب سایت حامی جو بر مبنای قوانین جمهوری اسلامی ایران است. لذا هر گونه فعالیتی که با این قوانین مغایرت داشته باشد، کشف و کل مبلغ جمع شده مسدود می‌شود و بعد از کسر ۲٫۵% کارمزد، به حساب حامیان بازگشت داده خواهد شد.

قوانین مالی

 1. روش کسب درآمدحامی جو به این طریق است:
  1. دریافت ۵% از سرمایه‌های جذب شده در پروژه‌هایی که تا پیش از اتمام زمان پروژه، موفق به جذب ۱۰۰% سرمایه (و یا بیشتر) شده اند.
  2. دریافت مبلغ ۷.۵% از سرمایه‌های جذب شده در پروژه‌هایی که میزان حمایت جذب شده برای آن‌ها از %۲۵ گذشته است اما به ۱۰۰% نرسیده، وفرد صاحب ایده تشخیص می‌دهد که با سرمایه جذب شده فعلی قادر به انجام پروژه خود می‌باشد.
 • دریافت مبلغ ۲٫۵% از سرمایه‌های جذب شده در پروژه‌هایی که میزان حمایت جذب شده برای آن‌ها تا لحظه اتمام زمان پروژه به %۲۵ نرسیده است و یا فرد صاحب پروژه مقدار سرمایه جذب شده را برای انجام پروژه خود کافی نمی داند.
  • درباره پروژه‌هایی که باز هستند و در هنگام اتمام زمان پروژه کمتر از ۱۰۰% سرمایه را جذب کرده اند ولی بعد از اتمام زمان پروژه موفق به جذب ۱۰۰% سرمایه (و یا بیشتر) می‌شوند، سهم حامی جو ۷% از سرمایه جذب شده خواهد بود.
 1. حمایت‌های مالی جمع شده غیر انحصاری، قابل مسدود شدن به صورت یک طرفه (در صورت مشاهده ی هر گونه تخلف یا مشکل از طرف سایت) و غیر قابل انتقال به غیر است.

قوانین مربوط به شرایط استفاده

 1. ممکن است این قوانین تغییر کنند، لذا قبل از هر فعالیتی این قوانین را دوباره مطالعه فرمایید. لازم به ذکر است که در صورت تغییر قوانین، به تمام کاربران سایت اطلاع رسانی خواهیم کرد.
 2. انجام هر گونه فعالیت در وب سایت حامی جوبه معنی مطالعه تمام قوانین، تصدیق و قبول تمام موارد آن بوده و به حکم موافقت با تمام قوانین موجود در این بخش است.

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید

Web Analytics