وارن بافت، یکی از غول‌های بزرگ اقتصادی دنیا در مورد صداقت جمله جالبی دارد. او می‌گوید:«کارمندی را انتخاب کنید که صداقت، هوش و مهارت داشته باشد. اگر صداقت نداشته باشد، با دو ویژگی دیگر نابودتان می‌کند.»

این جمله در مورد همه مسائل کم و بیش مصداق دارد؛ از جمله کراودفاندینگ یا سرمایه‌گذاری جمعی. تصور کنید که دوستی از شما می‌خواهد که برای شروع یک پروژه در هزینه‌ها مشارکت کنید. اما در مورد این که چه قدر صداقت دارد و چه طور می‌توانیم به او اعتماد کنید، تردیدهای زیادی دارید. نیاز دارید این مشارکت را از طریقی انجام بدهید که مطمئن شوید تاثیر خواهد داشت. بنابراین اصل اول صداقت است.

 

کراودفاندینگ صادقانه

اگر مشارکت یا حمایتی که می‌کنید و هزینه ای که می‌پردازید، از طریق یک بستر درست انجام شود و شما نیز به آن اعتماد داشته باشید، بخش زیادی از راه را رفته‌اید. سایت حامی جو در مدت یک سال و نیم توانسته است که شش پروژه صد در صد موفق و ۴ پروژه نیمه موفق که هزینه‌هایشان را دریافت کرده اند، داشته باشد. یکی از این پروژه‌ها، فیلم «رویاهای دم صبح» ساخته مهرداد اسکویی است که در حال حاضر راهی اسکار شده است.

فیلم‌های دیگری هم توانسته اند از طریق حامی جو، سرمایه خود را جمع کنند و تولید فیلم را استارت بزنند. مانند فیلم مستند «اوتیسم»، «در جستجوی فریده»، «در اتاق انتظار» و… است که اخبار موفقیت این پروژه‌ها نیز خیلی خوشحال کننده بوده اند.

این پروژه‌ها در حال اجرا هستند و همین نکته، صداقت کراودفاندینگ را بیشتر ثابت می‌کند. در این روش، شما به طور عینی و صادقانه می‌بینید که یک پروژه چه قدر توانسته است سرمایه جذب کند و چه مزیتی برای شما که از آن حمایت می‌کنید در نظر گرفته است.

 

پاداش‌ها، نشانه ای از قطعیت اجرای پروژه

هر پروژه ای که روی حامی جو تعریف می‌شود، برای حامیان خود پاداش در نظر می‌گیرد. اگر چه میزان این پاداش‌ها ممکن است خیلی زیاد نباشد، اما باعث می‌شوند که شما از اجرای پروژه مطمئن شوید. این پاداش ها بعد از اجرای آن از طرف صاحب پروژه به حامیان اهدا می شود. 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید