گرفتاری های روزانه و زندگی روزمره، فرصت فکر کردن به این مسئله که ما هم می توانیم سهمی در موفقیت و پیشرفت ایران داشته باشیم را گرفته است. گاهی وقت‌ها دوست داریم کاری انجام دهیم تا فرهنگ و اخلاق در جامعه تغییر کند. شاید حس کنیم که ما در ایران هیچ کاره‌ایم، یا آن قدر حرکت ما کوچک است که اثری ندارد. اما باز هم باعث نمی شود که احساس کنیم وظیفه ای نداریم و نمی توانیم سهمی داشته باشیم. اگر هنوز این احساس را دارید، ادامه این مقاله را در حامی جو بخوانید.

هیچ کاری بی تاثیر نیست

خیلی از ما در مورد اثر پروانه ای شنیده ایم. این فرضیه وجود دارد که بال زدن یک پروانه در جنگل های آمازون، می تواند باعث طوفان در آمریکا شود. حرکتی به این کوچکی، تاثیری به آن بزرگی دارد. درست مشابه اثری که رای دادن برای یک نامزد انتخابات دارد. اگر هر فرد، خود رای دهد و فد دیگری را راضی به رای دادن کند، تاثیری بسیار مثبتی بر تعداد آرای یک نامزد خواهد داشت.  

خیلی از پروژه‌ها و ایده ها فقط نیاز به یک حمایت کوچک دارند تا راه شروع را پیدا کنند. این حمایت‌ها می‌تواند بسیار کوچک باشد در حد ۵۰۰۰ تومان اما همین باعث می شود که انگیزه و امید در فرد زنده بماند.

حمایت از آدم های خلاق و سختکوش

بیشتر کسانی که برای تغییر تلاش می کنند، سختکوش و خلاق هستند. این افراد ایده هایی دارند که اگر از آنها حمایت شود، می توانند تغییری بزرگ ایجاد کنند. در گذشته این افرادِ سختکوش برای اجرای ایده شان نیاز داشتند که سرمایه خود را از طریق بانک ها و وام گرفتن تهیه کنند اما در حال حاضر، روش جدیدی به نام کراودفاندینگ یا سرمایه گذاری جمعی وجود دارد که این افراد، ایده های خلاقانه خود را مطرح می کنند و با حمایت های کوچک مردم، سرمایه پروژه خود را به دست می آورند.

اگر می خواهید با یک حمایت کوچک، تغییری بزرگ ایجاد کنید، می توانید با سر زدن به لیست پروژه های حامی جو که یک بستر برای کراودفاندینگ است، مبلغی به یک یا چند پروژه کمک کنید، و هم می توانید پروژه را در شبکه های اجتماعی خود منتشر کنید تا علاقه‌مندان بیشتری از آن حمایت کنند. این سختکوشان، منتظر حمایت ما هستند تا ایده خود را اجرا و به تغییر در جامعه کمک کنند.

 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید