همه ما برای موفقیت و رسیدن به اهدافمان تلاش زیادی می‌کنیم. و همیشه برای این کار، نیاز به الگوی مشخصی داریم. یکی از این راه‌ها این است که از الگوی افراد موفق برای خودمان استفاده کنیم. اما به اندازه انسان‌های موفق، روش‌های موفقیت نیز وجود دارد و اگر بخواهیم از این روش استفاده کنیم، با حجم زیادی از اطلاعات روبرو خواهیم شد. در این مقاله قصد داریم بعضی از این رازها که معمولاً توسط افراد موفق زیادی استفاده شده است، پرده برداریم. با حامی جو همراه باشید.

  1. داستان گویی زیبا

هر پروژه کراودفاندینگ، شامل محتوای ویدیوی، محتوای متنی و عکس‌های مربوط به پروژه است. این محتواها، امکان داستان گویی و توضیحات بیشتر را به شما می‌دهد. کمپین‌هایی موفق تر هستند که می‌دانند داستانشان را چه طور بگویند تا ما را برای حمایت ترغیب کنند. به عنوان انسان، ما اول نیاز داریم که احساسمان تحریک شود و بعد به آن فکر کنیم. روایتی که می‌گویید، باید بتواند احساسات دیگران را تحت تاثیر قرار بدهد.

بنابراین داشتن ویدیوی خیلی پر هزینه و گران قیمت، دلیل اصلی برای موفقیت نیست. همین که شما داستانتان را به خوبی بگویید و نتایج آن را ملموس و قابل درک بیان کنید.

  1. رزومه خوب و قدرت اجرای پروژه

داشتن ایده یک طرف و اجرای آن یک طرف. صاحب پروژه، مهم ترین دلیل موفقیت یک پروژه است. این همان نکته ای است که باعث می‌شود شرکت‌های سرمایه گذاری به جای نگاه کردن به ایده، به عوامل آن نگاه می‌کنند. به همین دلیل، پروژه‌هایی موفق می‌شوند که اجرا کنندگان خوبی داشته باشند، نه ایده خوبی. سرمایه گذاران ممکن است به کسی که رزومه مناسبی نداشته باشد، علاقه ای نشان ندهند.

اگر صاحب پروژه، دارای رزومه خوبی باشد و انگیزه کافی برای جذب سرمایه از خود نشان بدهد، توانایی که سرمایه مورد نیازش را جذب کند نیز بیشتر خواهد بود.

  1. ارتباطات خوب

کلید موفقیت یک کمپین کراودفاندینگ، داشتن ارتباطات خوب و مناسب است. با این حال، دلیل نمی شود که نتوانید موفق شوید. شما می‌توانید به بهانه پروژه‌تان، ارتباط خوبی پیدا کنید و سرمایه مورد نظرتان را جذب نمایید. خیلی از استارتاپ‌ها بدون داشتن ارتباطات بزرگ کارشان را شروع کردند، اما به خاطر ایده ای که داشتند، ارتباطات لازم را به دست آوردند. یک پروژه کراودفاندینگ هم می‌تواند یک استارتاپ باشد که قرار است خودش را گسترش بدهد.

  1. برندینگ

استارتاپ‌هایی که از طریق کراودفاندینگ، سرمایه مورد نیازشان را جذب کردند، بخشی از راه برندینگ را گذرانده اند، اما این دلیل نمی شود که بتوانند بقیه راه را بگذرانند. کلید این مسئله، چیدن درست تمام قطعات پازل در کنار یکدیگر است. این قطعات شامل شبکه‌های اجتماعی، ارتباطات بیرونی، رفتار مناسب با حامیان و طرفداران و مخاطبان پروژه شما است.

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید