گزارش مصاحبه این دوستان را در روزنامه همشهری روز ۲۹ شهریور ماه، بخش ضمیمه همشهری محله می توانید مطالعه کنید. البرزی ها و جوانان سابق این دبیرستان، دور هم جمع شده اند تا در مرمت این خانه قدیمی در قالب طرح خانه البرز، مشارکت کنند و تا در انتها این خانه، تبدیل به موزه دبیرستان البرز شود. این عزیزان روز دوازده اردیبهشت در یک گردهمایی جمع شده بودند تا حسن نیتشان برای این حرکت جمعی را نشان دهند. 

دبیرستان البرز ، قدیمی‌ترین دبیرستان مدرن ایران و آسیا است. این دبیرستان در سال ۱۲۵۰ شمسی و در منطقه ای‌ در مرکز تهران تاسیس شده و در سال ۱۳۰۳ به محل فعلی که چهارراه کالج است، منتقل شده است. بزرگان زیادی را می توان نام برد که تحصیل کرده یا فارغ التحصیل دبیرستان البرز هستند. از بین آنها می‌توان افراد زیر را نام برد:

همایون خرم، جمشید مشایخی، داریوش آشوری، منوچهر ستوده و… که جزو پیشکوستان به حساب می آیند و عادل فردوسی پور، کامران وفا (فیزیکدان ایرانی دانشگاه هاروارد)، مصطفی میرسلیم (وزیر سابق ارشاد) و.. در فارغ التحصیلان جدیدتر.

 

گردهمایی فارغ التحصیلان و معرفی طرح خانه البرز

خانه البرز یکی از قدیمی ترین ساختمان های ساخته شده در این دبیرستان است که در حال حاضر در قسمت شمالی و بین دبیرستان و دانشگاه امیرکبیر قرار گرفته است. مدت زیادی بود که این ساختمان به دلیل قدمتی که داشت و هزینه های سرسام آور مرمت آن، رها شده بود.

شما هم اگر از فارغ التحصیلان و تحصیل کردگان دبیرستان البرز هستید و می خواهید نامتان در این پروژه ثبت شود، می توانید با مراجعه به صفحه بازسازی بنای قدیمی البرز در حامی جو، یکی از پاداش ها مانند آلبوم شخصی دیجیتال، لوح تشکر، درج نامتان در کتاب خانه البرز، تندیس البرز و… را انتخاب کنید و در این طرح مشارکت داشته باشید.

بازسازی بنای قدیمی البرز در حامی جو

 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید

 

دورهمی-جوانان-سابق-دبیرستان-البرز-در-روزنامه-همشهری-عکس