کمپین کراودفاندینگ یک درام پرشور است. شما قلب و روحتان را روی پروژه تان می‌گذارید، به پروژه تان ایمان دارید و یک کمپین برای آن شروع می‌کنید تا حامیان به سمت شما بیایند. فعالیتتان را در شبکه‌های اجتماعی شروع می‌کنید و با وبلاگ‌نویس‌ها و خبرنگاران حرف می‌زنید تا بیشتر در مورد شما مطالبی منتشر کنند. اما زمان پروژه در حال کم شدن است و هنوز به درصد مورد نظرتان نرسیدید.

زمان قاتل شما است و کم کم شما را ناامید می‌کند. اما کمپین‌های کراودفاندینگی که در همان ابتدا، درصدی از سرمایه‌شان را جذب می‌کنند، احتمال موفقیت بیشتری دارند. اما با این حال، کمپین‌های زیادی هم هستند که با وجود تلاش و علاقه زیاد، سرمایه موردنظرشان را جذب می‌کنند. کمپین‌های کراودفاندینگ به ده دلیل اصلی شکست می‌خورند که در این مقاله به تعدادی از آن‌ها معرفی خواهند شد.

دلیل دهم: به طور شفاف بیان نمی‌کنید که سرمایه صرف چه کاری خواهد شد؟!

اگر می‌خواهید حامیان، در پروژه شما مشارکت کنند، نیاز دارید که به طور شفاف به آنها بگویید که چه برنامه ای برای استفاده از سرمایه جمع شده دارید. در مورد مراحل کار، زمان بندی پروژه، و میزان منفعتی که می‌برند باید به طور کامل صحبت کنید.

دلیل نهم: قوانین بازی

اگر پروژه شما دارای قوانین مشخصی است، حتما آن‌ها را در پروژه خود قید کنید.

مقاله مرتبط: چه طور یک ویدیوی کراودفاندینگ بسازیم که جذب سرمایه کند: بخش اول

دلیل هشتم: نداشتن یک ویدیوی خوب

همه پروژه‌های کراودفاندینگ، نیاز به یک ویدیوی مناسب برای معرفی ایده و شرایط اجرایی آن دارند. حامیان نیز نسبت به ویدیوهای خوب، واکنش مثبتی نشان می‌دهند. پروژه‌های هنری و فرهنگی، یک ویدیوی ساده نیاز دارند که نشان بدهد پروژه چه طور ساخته می‌شود. اما مهم ترین نکته برای یک ویدیو، دلیل آن است، نه چگونگی.

دلیل هفتم: ویدیو طولانی است

ویدیو باید آن قدری کوتاه باشد که بتوان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شود. معمولاً بهتر است ویدیو بین دو تا سه دقیقه تمام جزییات را توضیح بدهد.

دلیل ششم: ویدیو دارای مشکلات تکنیکی است

با ضبط تصویر و صدای مناسب، به مخاطبان خود احترام بگذارید. اگر در یک کافه شلوغ، مکان کم نور، تکان‌های دوربین و مشکلات دیگر ویدیو را ضبط کنید، به نتیجه نخواهید رسید.

مقاله مرتبط: ساخت ویدیوی تبلیغاتی برای کراودفاندینگ: بخش دوم

دلیل پنجم: به روز نکردن اطلاعات پروژه

نگه داشتن حامیان و به روز کردن آنها در یک کمپین حیاتی است. پروژه‌های زیادی وجود دارند که انگار هیچ خبری از آنها نیست، در حالی که مشغول فعالیت هستند. وقتی که کمپین شما در حال اجرا است، تمام اتفاقاتی که در پروژه شما اتفاق می‌افتند، برای حامیان جذاب خواهد بود. شما با به روز کردن اخبار پروژه، آنها را در دایره طرفداران خود نگه می‌دارید.  

مقاله مرتبط: همه موفقیت‌هایی که پروژه های حامی جو به دست آورده اند

پایان بخش اول: ادامه دارد

ترجمه آزاد: مصطفی مردانی

منبع: http://www.huffingtonpost.com

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید