در بخش قبلی مقاله در حامی جو، شش دلیل اصلی شکست کمپین های کراودفاندینگ را بررسی کردیم. دلایلی که بیشتر با محتوای پروژه و ارتباط با حامیان و مشارکت کنندگان مربوط می شد. در قسمت  قبلی، به مواردی چون:ویدیوی نامناسب، طولانی، دارای ایرادات فنی و تاثیرات منفی آن ها روی پروژه صحبت کردیم. در این قسمت، اقدامات قبل از شروع پروژه را بررسی خواهیم کرد.

 

مقاله قبلی: ده دلیل اصلی شکست کمپین کراودفاندینگ: بخش اول

 

دلیل چهارم: مشورت نگرفتن قبل از اجرا

قبل از این که پروژه خود را منتشر کنید، آن را به دوستان، خانواده و اطرافیانتان نشان بدهید و نظرشان را بپرسید. اگر خانواده و دوستان شما، علاقه ای به دیدن صفحه پروژه شما نداشته باشند، احتمال این که دیگران هم علاقه ای نشان بدهند، پایین خواهد بود. کسانی که شما را نمی شناسند، حداکثر بین ۱۰ تا ۳۰ ثانیه صفحه شما را نگاه می کنند و اگر برایشان جذاب نباشد، صفحه را ترک خواهند کرد. جذابیت صفحه شما، می تواند آنها را جذب کند تا به کمپین شما اضافه شوند.

 

مقاله مرتبط: رازهای پشت کمپین های موفق کراودفاندینگ

 

دلیل سوم: نقشه ای ندارید!

اگر می خواهید یک کمپین تاثیر گذار خلق کنید، لازم است که مردم از وجودش باخبر شوند. برای آگاهی دادن به مردم، لازم است که حداکثر نود روز قبل از شروع کمپین، مردم را از وجود آن مطلع کنید. صفحه فیسبوک و اینستاگرام خودتان، مکان مناسبی برای این کار نیست. لازم است که در شبکه های اجتماعی، یک صفحه یا کانال مجزا برای آن بسازید و مخاطبان را به سمت آن هدایت کنید.

قبل از این که کمپین خود را شروع کنید، کمپین های مشابه کمپین خود را پیدا کنید. و دلایل موفقیت یا شکست آن ها را بررسی کنید. مخاطبان این کمپین ها را درگیر کنید و با آنها ارتباط بگیرید. حامیان بالقوه شما در بین این افراد هستند. برای خود یک نقشه راه تعیین کنید و هر چند وقت یک بار، میزان موفقیت خود را بررسی کنید.

 

مقاله مرتبط: ده راز ساخت کمپین موفق شبکه های اجتماعی

 

دلیل دوم: زمان محدود برای موفقیت کمپین

اگر می خواهید در سی روز، کمپین خود را به سرانجام برسانید، باید تلاش بیشتری انجام دهید. اگر قبل از شروع پروژه، صفحه مخصوص به آن را نساخته اید و مخاطبتان را پیدا نکرده‌اید، در سی روز نمی توانید موفق شوید.

 

دلیل اول: نداشتن حامی اجتماعی قدرتمند

کمپین های زیادی بوده اند که با حمایت افراد سرشناس و موفق در رشته ای که فعالیت می کنند، توانستند نظر دیگران را هم جلب کنند. اگر می خواهید مسیر موفقیت را سریع‌تر طی کنید، بهتر است از این افراد کمک بگیرید.

 

مقالات مرتبط

چه هنرمندانی به حامی جو اعتماد کرده اند: بخش اول

چه هنرمندانی به حامی جو اعتماد کرده اند: بخش دوم

 

این نکته‌ها، صرفاً توصیه هایی هستند که با رعایت کردن آنها، می توانید مسیرتان را هموارتر کنید. اما اگر خسته شدید و دست از کار کشیدید، ناامیدی به سراغتان آمد و کاری نکردید، هیچ کدام از این نکته‌ها، کمکی به شما نخواهند کرد.

کمپین‌های کراودفاندینگ، نیاز به حامیان مالی و معنوی دارند و این حامیان به انگیزه و انرژی شما نگاه می کنند و در پروژه شما عضو می شوند. بنابراین هرگز امید و انرژی خود را از دست ندهید.