دکتر کاظم قلم چی از نام‌های آشنای این روزهای ایران است و هر کسی که یک کنکوری در اطرافش بوده، نام قلم چی را شنیده است. دکتر کاظم قلم چی یکی از کسانی است که درس خواندن را خوب بلد است و با وجود مشکلات مالی زیادی که در زمان تحصیل داشته، همیشه شاگرد اول بوده است. دانش‌آموز زرنگ و زیرکی که قبل از این که وارد دانشگاه شود، آرزوی این را داشته است که در دبیرستان البرز درس بخواند و در یکی از مصاحبه هایش به این موضوع اشاره کرده است.

 

تحصیلات متوسطه و دانشگاه کاظم قلم چی

کاظم قلم چی در دوران متوسطه، در یکی از مدارس معمولی مشغول به تحصیل بوده و آرزوی قبول شدن در دانشکده فنی را داشته است. اما از آن جا که تصور می کرده، فارغ‌التحصیلان دبیرستان البرز و هدف و خوارزمی به راحتی صندلی های این دانشکده را به دست می آورند، در پایین ترین رشته این دانشکده، یعنی معدن ثبت نام می کند.

اگر چه قلم چی در این دانشکده و با رتبه اول در رشته خود قبول می‌شود. اما حدس او در مورد قبولی های دبیرستان البرز در دانشکده فنی درست بوده است. کاظم قلم‌چی در مصاحبه خود بیان می‌کند: «در سال ۱۳۵۲ که من در دانشکده فنی دانشگاه تهران قبول شدم از بین ۸۰ نفر دانشجوی رشته ساختمان دانشکده فنی، تقریباً ۴۰ نفر از پذیرفته شدگان دانش آموز دبیرستان البرز بودند».

این خاطره، به خوبی سطح علمی دانش آموختگان دبیرستان البرز را نشان می دهد. در دوره ای کوتاه، سطح آموزش در این دبیرستان به حدی رسید که دانشگاه صنعتی اصفهان، بدون کنکور از فارغ التحصیلان این دبیرستان ثبت نام می کرده است.

 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید