اگر به کسب و کارهای کوچک دقت کنیم، می بینیم که آنها رابطه بهتری با دیگر افراد و مشاغل دارند. آنها تلاش می کنند که در فعالیت های انسان دوستانه شرکت کنند، به دیگران امید بدهند و خودشان هم سرشار از امید هستند. این کسب و کارها می توانند در پایتخت نباشند و در شهرهای کوچک و بزرگ در حال ساختن آینده ای برای خود هستند. به همان اندازه هم برای دنیای اطراف خود سودمند هستند.

نزدیک به ۹۲ درصد از شرکت های کوچک به سازمان های غیر انتفاعی و خیریه کمک می کنند و بیشتر از ۵۰ درصدشان هم به عنوان داوطلب در رویدادهای مختلف شرکت می کنند؛ بدون این که کسی از آنها بخواهد. این شرکت های کوچک هستند که باعث رشد امید و خلاقیت در شهرها می شوند. بنابراین با حمایت از آنها، شهرهای کوچک و بزرگ، زندگی بهتری خواهند داشت.

مزایای حمایت از کسب و کارهای کوچک

آنها شغل ایجاد می کنند

تعداد مشاغلی که با کسب و کارهای کوچک ایجاد می شود، به نسبت کارخانه هایی که وجود دارند بیشتر است. آنها خوش قول تر هستند، کارمندان آنها وفادارترند و اهمیت بیشتری برای مردم قائل هستند، زیرا زندگی آنها در گرو رضایت مردم است.

ثروت بیشتری به جامعه تزریق می کنند

بیشتر ثروتی که شرکت های کوچک به دست می‌آورند، در داخل کشور استفاده می‌شود. این شرکت ها کمتر درگیر صادرات و واردات هستند و بیشتر از فکر خود استفاده می کنند. همچنین باعث می شوند وسایلی که برای خرید آنها به واردات نیاز داریم، در داخل تولید شوند.

خدمات قابل قبول

به دلیل شکل کار این کسب و کارها، نیاز دارند که خدمات مناسبی به مشتریان خود ارائه کنند. این شرکت ها، اهمیت مشتری را بیشتر درک می کنند.

ممکن است در بین آنها گنجی پیدا کنیم

بیشتر شرکت های بزرگ امروزی، مثل گوگل، یاهو، اپل، فیسبوک، اینستاگرام، کیک استارتر و… با کارمندان کم و فضای محدود شروع به رشد کرده‌‎اند. ممکن است گنجی دیگر در بین آنها بتوانیم پیدا کنیم.

حمایت از کارآفرینی

برای حمایت از کارآفرینی، هیچ جا بهتر از کسب و کارهای کوچک نیست. انها هستند که آستین‌هایشان را بالا زده اند و خودشان را آماده کارآفرینی کرده‌اند.

مصطفی مردانی

 

 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید