امروز تولد ٧٢ سالگیه هوشنگ مرادی کرمانی است. نویسنده قصه های مجید که سال های کودکی ما با سریالش گذشت. بیشتر کتاب های آقای کرمانی همین حال و هوای لطیف و زیبا را دارد و همه ما حتماً در کودکی یکی از کتاب های ایشان را خوانده ایم.  حامی جو افتخار اینو داشته که توی تولد آقای کرمانی حضور داشته باشد و با این نویسنده دلنشین کمی صحبت کند.

 

درباره هوشنگ مرادی کرمانی

هوشنگ مرادی کرمانی فارغ التحصیل دانشکده هنرهای دراماتیک در تهران است. فعالیت هنری این نویسنده از سال ۱۳۴۰ و با رادیو کرمان و نویسندگی را نیز از سال ۱۳۴۷ با مجله خوشه شروع شده است.

قصه های مجید که بیشتر ما با آن خاطره داریم هم اولین بار در سال ۱۳۶۴ برای برنامه خانواده «رادیو ایران» نوشته شده بود. همین قصه ها، جایزه بخش کودکان «کتاب برگزیده سال ۱۳۶۴» را برای هوشنگ مرادی کرمانی به ارمغان آورده است.

هوشنگ مرادی، ۹ کتاب چاپ شده است که تعدادی از آنها به زبان های مختلف دنیا از جمله انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، هلندی، ارمنی و عربی ترجمه شده اند. جایزه هانس کریستین اندرسن، و جایزه دفتر بین المللی کتاب های نسل جوان در سال ۱۹۹۲ از جمله جوایز بین المللی این نویسنده کرمانی هستند.

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید