حامی جو افتخار این را داشت که میهمان این هفته استارتاپ گرایند رشت با نام «بانی رشت» باشد. در این رویداد که جمعی از  فعالان حوزه های اطلاعات، فناوری ارتباطات، برنامه نویسی و.. حضور داشتند، هدیه دلخوش فومنی، یکی از بنیانگذاران حامی جو، در مورد کراودفاندینگ و فعالیت های یک سال و نیم گذشته حامی جو صحبت هایی داشته اند. این برنامه به همت بنیاد ملی نخبگان استان گیلان، پارک علم و فناوری گیلان، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان و البته موسسه مردم نهاد رهپویان عهد مانا برگزار شده است.

این رویداد باعث آشنایی فعالان حوزه های مختلف شده است و حامی جو در ادامه خبرهای خوشی از این رویداد به دوستداران خود خواهد داد. خبرهایی که باعث ارزش آفرینی بیشتر و بهتر برای صاحبان پروژه ها و حامیان مالی آنها خواهد شد.

خبر حضور حامی جو در ششمین رویداد بانی (استارتاپ گرایند) رشت

 

تامین سرمایه جمعی, امید اول نخبگان و خلاقان

خیلی از کسانی که به تازگی کسب و کار خود را شروع کرده‌اند، گزینه مناسبی برای گرفتن وام دولتی و اسپانسرهای کلان نیستند. اما برای شروع پروژه و تولید ایده خود، نیاز به سرمایه اولیه‌ای، هر چند اندک، دارند. این سرمایه در بعضی موارد آن قدر کم است که تامین آن از عهده صد یا دویست حامی مختلف برمی آید. اما با این حال، دریافت آن از طریق مراجع سرمایه گذاری کلان، به خاطر قوانین سختگیرانه ای که دارند ممکن نیست. کراودفاندینگ یا تامین سرمایه جمعی، راه حلی است که جایگزین چنین روش های سرمایه گذاری کلانی شده است.

تامین سرمایه جمعی به استارتاپ‌ها، ایده های خلاقانه و هنری کمک می کند که هواداران و طرفداران خود را پیدا کند و هدف کراودفاندینگ فقط، جذب سرمایه نیست!

 

حامیان مالی، عناصر ارزشمند کراودفاندینگ

هیچ پروژه ای بدون حامیان مالی‌اش، موفق نخواهد شد. این حامیان مالی یک پروژه هستند که به موفقیت یک پروژه کمک می کنند. حتی در مواردی این حمایت‌ها، از مشارکت مادی هم فراتر می رود و به شکل مشارکت در تولید پروژه و حل مشکلات احتمالی‌اش در می‌آید. این حامیان، با هدایایی که از صاحبان پروژه دریافت می کنند، قدردانی می شوند و برخلاف پروژه های خیریه، لازم نیست نامشان مخفی بماند.

کراودفاندینگ، تفاوت عمده ای با روش های خیریه و گلریزان دارد. در روش گلریزان که در گذشته رواج داشته است، افراد ناشناس برای حل مشکل افراد ناشناس دیگری، هزینه ای را جمع آوری می کردند. این مشکلات معمول شامل آزاد کردن زندانیان، تامین جهیزیه برای خانواده‌های فقیر و… بوده است.  

 به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید

 هدیه-دلخوش-فومنی-در-استارتاپ-گرایند-رشتحامی-جو-در-ششمین-رویداد-بانی-یا-استارتاپ-گرایند-رشت--(۱) حامی-جو-در-ششمین-رویداد-بانی-یا-استارتاپ-گرایند-رشت--(۲) حامی-جو-در-ششمین-رویداد-بانی-یا-استارتاپ-گرایند-رشت--(۳)