در همه نقاط جهان، بازاریابی محصولات قبل از تولید انجام می شود. یعنی همیشه قبل از این که یک محصول به تولید انبوه برسد، تلاش می کنند قبل از ورود به بازار، واکنش های آن را ارزیابی کنند.

آمار نشان داده است که حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد محصولات جدید صنعتی شکست می خورند. این رقم برای محصولات مصرفی بین ۴۰ تا ۷۰ درصد است. و اگر به شما بگوییم که فقط ۱۰ درصد از محصولات جدید پس از سه سال هنوز در بازار حضور دارند شوکه خواهید شد. 

 

ایده هایی که به سرانجام نمی رسند!

از هر هفت ایده جدیدی که خودشان را برای تولید آماده می کنند، فقط یکی از آنها تبدیل به محصول می شود و به تولید انبوه می‌رسد. این درصد برای ایده‌های جدی و موثر است. نکته بسیار جالب این است که ۳%، فقط ۳% از ایده ها به مرحله ورود به بازار می رسند. ۹۷% از ایده ها در ذهن سازنده و ایده پرداز آن بیرون نمی آید و‌ آن قدر در ذهنش باقی می ماند که یا شخص دیگری تولیدش کند، یا برای همیشه فراموش شود.

 

بازاریابی قبل از تولید چه کمکی می کند؟

همه اینها نشانگر اهمیت بازاریابی قبل از تولید است. یک ایده در مراحل مختلف می تواند از رسیدن به بازار جا بماند. می تواند در مرحله ایده پردازی فراموش شود، یا در مرحله معرفی، بازاریابی قبل از تولید و حتی بعد از تولید! ما شرکت های بزرگ را با محصولات موفقشان می شناسیم. اما اپل، گوگل، سونی، سامسونگ، پپسی، کوکا کولا و خیلی از شرکت های بزرگ دیگر، سالیانه تعداد زیادی ایده جدید به بازار معرفی می کنند که شکست می خورد و برای همیشه فراموش می شود.

 

کراودفاندینگ و بازاریابی قبل از تولید

در کراودفاندینگ  یا سرمایه گذاری جمعی، می توانید محصول یا ایده خودتان را به صورت یک پروتوتایپ یا نمونه اولیه منتشر کنید و برای تولید انبوه آن، اقدام به جذب سرمایه کنید. در کراودفاندینگ شما خودتان را محک می زنید که آیا می توانید ایده خود را به خوبی معرفی کنید و به بازار برسانید یا نه؟ درصد موفقیت پروژه‌ها، ارتباط مستقیم با‌ جذابیت خود ایده دارد.  همیشه این نکته را در نظر بگیرید که ایده‌های جدید زیادی از طرف شرکت های بزرگ ارائه شده اند و به موفقیت نرسیده‌اند.

حامی جو یکی از سایت هایی است که به صورت پاداش محور، ایده های شما را دریافت می کند و می توانید با ساخت یک ویدئو، محصول خود را معرفی کنید. اگر ایده تان آن قدر جذاب بود که بتواند سرمایه خود را جمع کند، به احتمال زیاد در بازار موفق خواهد بود. در صورت عدم موفقیت هم، از اجرای یک پروژه ای که احتمال شکستش بالا است، صرف نظر می کنید. با این روش، شما با کمترین هزینه، بازاریابی قبل از تولید خود را انجام داده اید.

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید