اصل و رکن اساسی کراودفاندینگ یا جذب سرمایه جمعی، حامیان پروژه ها هستند. این حامیان هستند که به یک پروژه توجه می‌کنند، به صاحب آن امید و انگیزه می‌دهند و راه برای ساخت ایده‌شان هموارتر می‌کنند. کاری که حامیان انجام می‌دهند، با تمام بضاعتی که دارند، ارزشمند و قابل احترام است و لیاقت این را دارند که تشکر مناسبی از آنها بشود. حامیانی که لیاقت تشکر و احترام خیلی زیادی هستند.

حامی جو از همه کسانی که علاقه دارند پیام تشکری زیبا در مورد حامیان بنویسند، استقبال می‌کند. پیام‌های خود را به همراه عکس به آدرس ای میل [email protected] ارسال نمایید… 

 

با یک کلیک می‌توانیم حامیانمان را ببینیم و از آنها تشکر کنیم

برای شما که صاحب پروژه هستید کار ساده ای است که حامیان خود را بشناسید. کافی است صفحه پروژه خود را باز کنید و با یک کلیک همه حامیان پروژه و کمپین خود را ببینید. همین الان هم که پروژه تان به اتمام رسیده و در حال ساخت ایده‌تان هستید، می‌توانید این کار را دوباره انجام بدهید. تشکر از حامیان، شخصیت و توجه شما به آنها را نشان می‌دهد و باعث دلگرمی‌شان خواهد شد. توجد کنید که در میان حامیان شما، خانواده، دوستان دور و نزدیک و آشنایان شما هم حضور دارند.  

حامیان مانند هواداران هستند

همان طور که هواداران یک تیم ورزشی، برای حمایت از تیم مورد علاقه شان و بدون توجه به این که تیمشان برنده می‌شود یا می بازد، بلیط استادیوم را می خرند، حامیان هم بدون توجه به این که پروژه شما می‌تواند هزینه لازم برای تولید را به دست بیاورد، از شما حمایت کرده‌اند. این حامیان، که در بین آنها عزیزان ما هم هستند، دوست دارند که موفقیت ما را ببینید، حتی اگر در این پروژه نتوانیم آن قدر خوب ظاهر شویم. هنرمند با یک اثر تمام نمی‌شود و نیاز به هوادارانی دارد که مشتاق موفقیت او هستند.

مقاله مرتبط: حامیان شما هوادار شما هستند اگر…

 

تشکر کردن زمانی نمی گیرد

نوشتن یک پیامک تشکر ساده یا یک تماس تلفنی وقت زیادی از ما نمی گیرد. اگر زمانی که برای تشکر از یک حامی نیاز داریم، پنج دقیقه باشد، حتی اگر در روز، ده نفر از پروژه ما حمایت کنند، فقط لازم است کمتر از یک ساعت از روزمان را به این کار ساده و تاثیرگذار اختصاص بدهیم. سعی کنید پیامتان را کاملاً شخصی و عامیانه بنویسید و برای افراد مختلف، حتی در نوع بیانتان تفاوت قائل بشوید، صحبت آنها را بشنوید و یا حتی از آنها اجازه بگیرید که در کانال تلگرام پروژه‌ یا لیست ای‌میلی که اخبار پروژه را از طریق آن ارسال می‌کنید، عضوشان کنید.

اگر دوست داشتید، می توانید پیام تشکری که برای دوستان خود ارسال می‌کنید را با حامی جو هم به اشتراک بگذارید. باعث خوشحالی و مسرت ما خواهد بود که در مورد این کار ارزشمند شما، خبری کوتاه اختصاص بدهیم.

مصطفی مردانی – تولید محتوای حامی جو

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید