همه ما دوست داریم از پروژه‌های خلاقانه و جاه طلبانه حمایت کنیم. اما همیشه این فکر در پس ذهن‌مان هست که آیا بعد از حمایت ما، پروژه انجام می‌شود؟ چه قدر شفافیت در این کار وجود دارد؟! حالا اگر بستری فراهم بود که از اجرای یک پروژه مطمئن بودیم، آیا حاضریم از آن حمایت کنیم؟! برای صاحبان پروژه هم همیشه این سوال وجود دارد که چرا باید یک پروژه را روی سایت حامی جو ثبت کنند!؟

 

عدم شفافیت شبکه‌های اجتماعی

به نظر می‌رسد که افراد زیادی مایلند از طریق شبکه‌های اجتماعی، سرمایه مورد نیاز یک پروژه را جذب کنند. حتی از همان طریق هم در مورد اجرای پروژه صحبت می‌کنند و اتفاقات دیگر. 

اما همه این‌ها در بستری غیر شفاف اتفاق می‌افتد. حتی اگر اعتماد کامل به شخصی داشته باشیم، در مورد ساده‌ترین سوالاتی که داریم، نمی توانیم خیلی صریح برخورد کنیم. کوچکترین سوال هم میزان سرمایه جمع شده، تعداد حامیان و…. است. اتفاقی که در یک بستر کراودفاندینگ مانند حامی‌جو، به طور شفاف در صفحه پروژه قرار داده شده است.

 

امکان پیگیری اخبار پروژه

از آن جا که به هر پروژه، صفحه ای اختصاص داده می‌شود، امکان پیگیری اخبار و روند پیشرفت و تولید پروژه وجود دارد. صاحبان پروژه دوست دارند اخبار پروژه شان را منتشر کنند. حامیان هم مایلند که به این اخبار دسترسی داشته باشند که بتوانند با دوستان خود در مورد آن صحبت کنند. اگر چه این امکان روی شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، اما اخبار پروژه در بین دیگر مطالب صاحب صفحه گم می‌شود و اگر هم صفحه ای به آن روی شبکه‌های اجتماعی اختصاص داده شود، بعد از مدتی به روز نشدن، فراموش خواهد شد.

 

شنیده ام که می‌خواهند کاری بکنند، اما مطمئن نیستم

اگر در حالت عادی با دوستتان در مورد پروژه تان صحبت کنید، و از او بخواهید کمی حمایتتان کند، رویکردش عدم اطمینان است. حتی اگر به شما اعتقاد داشته باشد، ترجیح می‌دهد به صورت رسمی‌تری از شما حمایت کند. ثبت پروژه روی حامی‌جو، جدیت صاحب پروژه را نشان می‌دهد و روند جذب سرمایه را سریع‌تر نیز خواهد کرد.

 

 

 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید