رییس انجمن سینمای جوان کشور – فرید فرخنده‌کیش – در مراسم بزرگداشت زاون قوکاسیان – منتقد سینما و مستندساز عنوان کرد: انجمن سینمای جوان با حمایت مالی از فیلم‌سازان، دیگر مالک اثر نخواهد بود و از ایده تا تولید فیلم از سوی انجمن سینمای جوان از فیلم‌سازان حمایت می‌شود و به آن‌ها در تمام زمینه‌ها مشاوره داده خواهد شد. این انجمن به عنوان حامی فیلم، بستری برای تبلیغات فراهم خواهد کرد و این حمایت‌ها به قوام و کیفیت فیلم کمک می‌کند و برای افرادی که به‌طور حرفه‌ای سینما را دنبال می‌کنند، مفید است.

او این مدل حمایت انجمن سینمایی کشور را وام‌های بلاعوض با بهره ناچیز به فیلمسازان برای تولید فیلم عنوان کرد و گفت : این انجمن در فضای مجازی، در راستای توسعه فرهنگی در سراسر کشور مباحث مربوط به سینما را آموزش می‌دهد. فضای مجازی، باعث کاهش هزینه‌های آموزش خواهد شد ، زیرا نیازی به پایگاه آموزشی نمی باشد .

حامی جو :در صورتی که فرهنگ حمایت مردمی در این زمینه در میان مردم بیشتر از قبل جا باز میکرد , اکنون شاهد شکوفایی استعداد های نهفته بسیاری بودیم که حتی با گرفتن وام هم توانایی بازپرداخت این قبیل وام ها را ندارند . حمایت مالی مردم از فیلمسازان جوان یعنی حمایت از توانایی نهفته جوانان این مرز و بوم . بیایید کمی دقیق تر فکر کنیم .