نخستین دوره جشنواره هنری ایران (آرت فستیوال) با هدف معرفی نخبگان هنری کشور به جوامع هنری داخل و خارج، به طور رسمی کار خود را در مراسمی با اعلان فراخوان دوره تابستانه شروع کرده است. این جشنواره که در این دوره میزبان آثار نقاشی و عکاسی است، بنا دارد هر سال در دوره‌های تابستانه و زمستانه به جمع‌آوری، گزینش و معرفی بهترین‌های هنرهای تجسمی پرداخته و نتایج را در گالری‌های داخل و خارج از ایران به نمایش بگذارد.

آن‌چه که جشنواره هنر ایران (آرت فستیوال) را از دیگر جشنواره‌های مشابه متمایز می‌کند، نوع و نگاه خاص داوری در آن است. در اولین دوره جشنواره هنر ایران داوری در دو سطح مردمی و هیات داوران انجام می‌شود. در داوری مردمی به طور هم‌زمان با بارگذاری آثار صورت می‌گیرد، هر فرد می‌تواند به هر اثر یک رای اختصاص دهد. هیات داوران در اولین دوره جشنواره هنر ایران متشکل از مدیران گالری های مطرح می‌باشد که با توجه به تجریبات خود در زمینه ارزش هنری، نوآوری و اقتصاد هنر به گزینش آثار می‎پردازند.

مهلت ارسال آثار در این جشنواره، از ۱ تا ۳۱ مرداد ۹۵ زمان ثبت نام و دریافت تصاویر، ۱۵ شهریور اعلام برگزیدگان و ۱۹ شهریور تا ۲۲ مهر نمایش آثار در تهران و پاریس می باشد. چهارده اثر برگزیده داوران و چهارده اثر برگزیده مردمی در مجموع به مدت دو هفته در گالری علیها واقع در تهران و سپس یک گالری واقع در پاریس برای فروش به نمایش درخواهند آمد. همچنین بیست و هشت اثر برگزیده به طور همیشگی در نگارخانه مجازی وبسایت جشنواره هنر ایران باقی مانده و برای گالری‌های مهم و جوامع تخصصی هنرهای تجسمی معرفی خواهند شد.

شما می توانید برای ثبت نام در این جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر  به سایت جشنواره یا سایت هنرگردی  مراجعه کنید.

 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید

 

می‌توانید ویدئو های این جشنواره را در آپارات در کانال هنرگردی  ببینید.

 

 

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید