یکی از ویژگی های مهمی که پروژه های خلاقانه دارند، نوع ارائه آنها است. هر چه قدر یک پروژه یا ایده، خلاقانه تر باشد، برای کسانی که آن را می بینند جذاب تر هم هست. اما جذابیت و نوآوری، تنها دلیلی نیست که باید به خاطر آن از یک پروژه حمایت کرد. اجرا شدن ایده هم اهمیت خیلی زیادی دارد و اگر به انجام شدن ایده اطمینان داشتیم، با اعتماد بیشتری حمایت مالی‌مان را انجام می‌دهیم. اگر سری به لیست پروژه های حامی جو بزنید، مسلماً می‌توانید یکی از این پروژه ها را پیدا کنید که ارزش حمایت کردن دارد

۱٫ انگیزه کافی برای جذب سرمایه 

با این که به نظر می رسد کسانی که رزومه ای قابل دفاع دارند، در جذب سرمایه موفق‌تر هستند، اما کار اولی‌ها و کسانی که تا قبل از این پروژه سنگینی را اجرا نکرده‌اند، انگیزه بیشتری برای جذب سرمایه و مخاطب دارند. برای این افراد، حتی یک نفر هم اهمیت دارد و تلاش دارند با احترام ایده شان را برای شما بگویند و حمایت شما را جلب کنند. 

رزومه قابل دفاع زمانی مطرح می‌شود که می‌خواهیم از کیفیت کار مطمئن شویم، اما برای کاراولی‌های کاربلد که می‌خواهند با استقلال کار خود را شروع کنند، کراودفاندینگ و جذب سرمایه جمعی، معنای بیشتری دارد و ارزش سرمایه‌ای که جذب کرده‌اند را بهتر درک می کنند. اینها ارزش هنر مستقل و هنرمند مستقل را بهتر درک می کنند. 

مقالات مرتبط: کراودفاندینگ چیست؟ حمایت از هنر، خلاقیت و نوآوری

هنر مستقل چیست و چه مزایایی دارد؟ 

۲٫ ویدیوی جذاب و قدرتمند

لازم نیست ویدیویی که مشاهده می‌کنید پر از افکت و جلوه‌های ویژه باشد. همین که بتواند انگیزه و توانایی فرد را نشان بدهد، بخش زیادی از راه را رفته است. این ویدیوها معمولاً سه ویژگی دارند که از طریق آن با مخاطبان ارتباط برقرار می کنند. صدای گیرا و مطمئن که نشان از علاقه فرد برای اجرای پروژه اش دارد، ایده را همان طور که هست بیان می‌کنند، اعضای تیم را نشان می‌دهد و به خوبی تمام می‌شود.

موارد خیلی نادری وجود دارد که یک پروژه بدون داشتن ویدیویی پر انرژی توانسته باشد موفقیتی به دست بیاورد. کسی که می‌خواهد ایده‌اش را به مرحله عمل برساند، از این مرحله به سادگی نمی‌گذرد.

مقاله مرتبط: چرا محتوای پروژه ها برای حامی جو مهم است؟

۳٫ پاداش های مناسب

برای کسی که می‌خواهد پروژه اش را اجرا کند، ارزش حمایت مالی حامیان کاملاً قابل درک است. بنابراین مبلغی که برای پاداش‌هایش در نظر گرفته است، منطقی و معقول است. لازم نیست برای این که محصول نهایی را به دست بیاورید، مانند کارهای خیریه چند برابر ارزش آن را پرداخت کنید. پاداش‌ها معمولاً به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ارزش ریالی آن نسبت به ارزشی که به دست می‌آورید کمتر است. زیرا شما دارید این محصول را پیش خرید می‌کنید.

مقال مرتبط: مزایای مشارکت در کراودفاندینگ پاداش محور: بخش اول

مزایای مشارکت در کراودفاندینگ پاداش محور: بخش دوم

 

مصطفی مردانی

به-تلگرام-حامی-جو-بپیوندید