جلیلی اگرچه در داخل با بی مهری هایی روبه رو است ولی هم چنان از سوی کشورهای دیگر پیشنهاد کار دارد. هرچند که او مدت هاست دل بسته ساخت فیلمی است که هنوز شرایط تولیدش فراهم نشده: “سناریویی با نام “مسیر معکوس” دارم و قرار بود با همکاری ژاپن این فیلم نامه را بسازم ولی با روی کار آمدن دولت جدید، حجت الله ایوبی گفت که این فیلم را با مشارکت خودشان کارگردانی کنم. به همین دلیل من را برای دریافت وامی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰میلیون به نهادهای مختلفی فرستادند تا در صورت گرفتن وام و تامین بقیه سرمایه تولید توسط خودم، کار را کلید بزنم. در آن مدت موفق به دریافت وام نشدم و درنهایت به فارابی رفتم و محمدرضا جعفری جلوه گفت حالا که شرایط ساخت این فیلم فراهم نمیشود فیلم نامه دیگری را بسازم. ولی گفتم علاقه مند به ساخت این اثر هستم، چندان هم حوصله بحث دراین باره نداشتم و دیگر پی گیر این مسئله نشدم. بنا به دلیل مشارکت هایی که پیش از این با کشورهای کره و ژاپن داشته ام، هرچند وقت با من تماس می گیرند که آیا پروژه ای برای همکاری با آن ها دارم یا نه. به همین دلیل پس از این که نتوانستم “مسیر معکوس” را به ثمر برسانم، پیشنهاد کره ای ها را مبنی بر ساخت فیلم “تاریخ سینمای ایران” پذیرفتم که نمایش هم داده شد. ژاپن بار دیگر خواستار مشارکت در ساخت “مسیر معکوس” شد و قرار بود که ساخت این فیلم را آغاز کنیم اما در گفت وگویی که اخیرا با علیرضا تابش، مدیر عامل فارابی داشتیم، گفتند فعلا می توانند کمک های فرهنگی و فکری برای ساخت این اثر کنند. هم چنین احتمال دارد فیلم “تاریخ سینمای ایران” توسط فارابی خریداری شود که درواقع با این اقدام کمکی کنند تا بتوانم بودجه ای برای کلید زدن فیلم جدیدم فراهم کنم.”

جلیلی هم چنان امیدوار است که “مسیر معکوس” را کارگردانی کند: “بااین حال تا آخرا مسال حتما این فیلم نامه را کلید خواهم زد و دلم می خواهد حتما این فیلم نامه را به یک اثر سینمایی تبدیل کنم. امیدوارم بتوانم این فیلم را با مشارکت و حمایت های بنیاد سینمایی فارابی تهیه کنم چون تمایل دارم اسم بنیاد سینمایی فارابی و دولت تدبیر و امید پشت این فیلم باشد ولی اگر مورد حمایت مالی قرار نگیرم، به هر طریقی که شده این فیلم را می سازم چون وقتی فکر می کنم، می بینم این زمان نیست که می گذرد بلکه عمر ماست که در گذر است. طرح های زیادی برای ساخت فیلم سینمایی دارم ولی پول ندارم، برعکس همه جای دنیا که بودجه هست ولی طرح نیست.”

هم چنین قرار بود مجموعه آثار جلیلی وارد شبکه نمایش خانگی شود که هنوز این اتفاق نیفتاده است: “برای پخش مجموعه آثارم در شبکه نمایش خانگی که شامل هشت فیلم سینمایی بود، ۱۶۰میلیون تومان پرداخت کردند درحالی به ازای هر فیلم خصوصا آثار نورچشمی های خودشان حداقل ۱۰۰میلیون تومان پول می دهند. این مبلغ پرداختی برای این تعداد فیلم باورکردنی نیست. درخواست کردم که این مجموعه را برای دانشجویان و کسانی که علاقه مند هستند فیلم هایم را داشته باشند، توزیع کنند ولی این کار را هم نکردند و گفتند که ما با خریداری مجموعه فیلم هایت فقط می خواستیم بخشی از زیان های وارد شده ات را جبران کنیم.”